Psychologia, kierunek z przyszłością

Psychologia jest stosunkowo popularnym kierunkiem studiów. Wybierają ją nie tylko przyszli potencjalni psychologowie i terapeuci, ale także osoby, które wiążą swoją przyszłość w pracy z ludźmi.

Dzięki lepszemu zrozumieniu funkcjonowania ludzkiej psychiki mogą lepiej radzić sobie zarówno z rozpoznawaniem własnych potrzeb, jak i potrzeb potencjalnych klientów, czy też skuteczne opierać się manipulacją tak zmultiplikowanym w dzisiejszym świecie.

Aby ukończyć studia magisterskie na tym kierunku, należy napisać pracę magisterską oraz skutecznie ją obronić. Prace magisterskie z psychologii mogą się w znacznym stopniu od siebie różnić wybranymi zagadnieniami, ale pozostawać muszą w zgodnie ze standardami pisania prac naukowych, jak i uczelni, na której dany student kończy studia.

Tematyka prac bywa różna, gdyż psychologia to bardzo rozległa dziedzina, która dotąd nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Daje to również pole studentom do przeprowadzania własnych badań i zachęca do poszukiwania odpowiedzi. Praca magisterska może być pierwszą poważną okazją do własnych badań i wniosków, a także wstępem do głębszej pracy badawczej i kontynuacji studiów w stopniu doktorskim.

Psychologia – gdzie po niej pracować?

Psychologia jest kierunkiem, który daje duże możliwości zawodowe. Psycholog zawsze może otworzyć własny gabinet psychologiczny. W tym gabinecie mogą być oferowane takie usługi jak psychoterapie czy też pomoc psychologiczna. Takie tematy jak depresja i nerwica to częste schorzenia, z którymi mierzy się w takim gabinecie psycholog. Oprócz tych tematów psycholog może oferować pomoc w rozmaitych zaburzeniach psychicznych (zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości itd.).

Psycholog może też zatrudnić się w prywatnej firmie. Psychologowie zwłaszcza upodobali sobie działy związane z rekrutacją pracowników oraz sprawami pracowniczymi. Któż bowiem potrafi lepiej sprawdzić profil psychologiczny danego kandydata  niż dyplomowany psycholog?

Absolwenci tego kierunku sprawdzają się także na innych stanowiskach. Często są oni świetnymi sprzedawcami oraz menadżerami. Psychologia nie zamyka żadnych drzwi. Wręcz przeciwnie. Stanowi ona znakomity punkt wyjścia do pracy w różnych profesjach. W obecnych czasach trzeba pamiętać, by wciąż rozwijać swoje kompetencje i dostosowywać je do zmieniającego się rynku pracy.

Oferty pracy

Zostaw komentatrz